7 דרכים לשיפור תיאור המוצרים בחנות האינטרנטית שלכם!

תיאור המוצרים בחנות האינטרנטית

בימינו חנויות אינטרנטיות נהיו מאוד נפוצות, כמעט כל אחד יכול לבנות אחת באמצעות המערכות של WOOCOMMERCE וSHOPIFY.
נכון, קל לבנות חנות אינטרנטית בימינו, אבל זה שבניתם חנות לא אומר שהיא תהיה הצלחה. יש עוד דרך ארוכה שצריך לעבור לפני שתגיעו למצב שהטלפון שלכם לא מפסיק לקבל התראות על מכירות מהחנות שלכם. ואחד מהפעולה שאתם צריכים לעשות בדרך זה לדעת לכתוב את תיאור המוצרים בחנות האינטרנטית כדי להנגיש את המוצר ללקוח הפוטנציאלי באתר שלכם ובסופו של דבר לגרום לו לקנות את המוצר.

אז למה בעצם כדאי לכם לשפר את תיאור המוצרים בחנות האינטרנטית שלכם?

2 הדברים הכי חשובים בעמוד המוצר אילו הם – תמונות המוצר ותיאור המוצר. החנויות האינטרנטיות צריכות לעבור דרך ארוכה עם הרבה חשיבה כדי להנגיש ללקוח הפוטנציאלי את המוצר באתר בצורה הכי מוחשית שיש. מכיוון שהלקוח לא יכול לראות את המוצר מול העיינים שלו, להרגיש ולבדוק אז הדרך היחידה שבו אתם משכנעים את הלקוח לבצע את הרכישה זה דרך התמונות ותיאור המוצר לכן כל כך חשוב להשקיע בהם באתר.

לצערינו נתקלנו בהרבה מקרים שלקוחות עם חנויות אינטרנטיות לא לוקחים את זה לתשומת ליבם. הלקוחות פשוט זורקים תמונה ושם מוצר וגם זה במקרה הטוב אם לא קרו למוצר – מוצר 01 באתר (אל תעשו את זה). שיפור תיאור המוצר זאת האחת הדרכים להגדיל את המכירות שלכם מהחנות האינטרנטית.

עוד סיבות מצויינות למה אתם צריכים לשפר את תיאור המוצרים בחנות האינטרנטית שלכם –

  • העברת היתרונות המוצר בצורה יותר ברורה ללקוח הפוטנציאלי
  • השמעת את הקול שלכם
  • שיפור חווית המשתמש
  • העלאת מיקום המוצר שלכם בתוצאות החיפוש בגוגל
  • שיפור אחוזי ההמרה באתר שלכם
  • יצירת קו תקשורת עם לקוחות חדשים והמרתם ללקוחות חוזרים
  • יצירת אמון

1.תמיד תתמקדו בלקוח שלכם

הדבר הראשון שהכי חשוב לעשות גם שרוצים לקדם את האתר עצמו בגוגל זה לעשות – מחקר מילות מפתח!
אותו דבר רלוונטי גם לתיאור המוצרים בחנות האינטרנטית שלכם. אתה צריך להכיר מקרוב את המוצר ואת קהל היעד של המוצר, ואיך הם מדברים על המוצר או איזה שמות וביטויים הם נותנים לו שהם מחפשים אותו בגוגל. אתה צריך לדעת מה גרם ללקוח להבין שהוא צריך את המוצר שלך. חשוב שתבינ את הדרך שהלקוח הפוטנציאלי עובר עד למוצר שלכם.

יכול להיות שהיצרן של המוצר נתן שם ותיאור שממש לא רלוונטים עם החשיבה של הלקוח הפוטנציאלי על המוצר.
לדוגמא – משמיד חלקיקים לא צועק שואב אבק, נכון? שימו לב שהשם שאתם בוחרים הוא פשוט ומובן

שאתם עושים מחקר מילות מפתח זה נותן לכם גם את הידע איך לכתוב את התיאור על המוצרים שלכם ולא רק איזה שמות לתת להם.

2. אל תסתמכו על הטקסט שקיבלתם מהיצרן על המוצר

קל להשתמש בתיאורים שסופקו על ידי היצרנים. התוכן נמצא במערך הנתונים, אז למה לא להשתמש בו? ובכן, זאת הסיבה למה..
חנויות אינטרנטיות רבות אחרות המוכרות את אותם מוצרים ומשתמשות גם בתיאורים האלה. מבחינת גוגל זה אומר – תוכן משוכפל מה שיכול לפגוע בחשיפה של האתר שלכם בתוצאות החיפוש בגוגל!

זה בהחלט קשה לבלוט מבין המתחרים שלכם שאתם עושים בדיוק את מה שהם עושים. ולחלק מהמוצרים קשה להמציא תיאור שמתאר במדויק את המוצר בדרך ייחודית. בנוסף, ייתכן שיש לכם הרבה וריאציות של מוצר, מה שגורם לתסכול רב בכתיבת התיאורים במוצר. ובכל זאת, אם יש רק את האפשרות הקלה ביותר לכתוב משהו בולט – לכו על זה.

במחקר שאתם עושים חפשו בגוגל את שם המוצר שלכם. היכנסו לאתר של המתחרים שלכם וראו איך הם הציגו את המוצר בתיאור קחו את זה כבסיס להשראה ורשמו משהו יותר טוב מזה!

3. אל תרשמו את התוכן בשביל מנועי החיפוש (אבל שהתוכן כן יהיה מונגש להם)

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור הוא שאתם כותבים לבני אדם, ולא לרובוטים. כמובן שכתיבת תיאור מוצר טוב מקלה על מנועי החיפוש להבין אותו, אבל זו לא צריכה להיות המטרה שלך. המטרה שלך היא להעביר את ערך המוצר ללקוחות הפוטנציאליים ולמכור אותו כפתרון בשבילם.

מחקר מילות מפתח ייתן לכם מושג לאילו מונחים המוצר מוצג בחיפוש – ואתם יודעים במה אנשים משתמשים כדי לתאר אותו. שילוב של אלה עוזר לכם לכתוב תיאורי מוצרים מעולים שיכולים להיות רלוונטים גם למנועי החיפוש וגם ללקוחות הפוטנציאליים שלכם!

4. תתמקדו על הפתרון לבעיה שהמוצר שלכם פותר ללקוח

קל לרשום מבחר יתרונות שלדעתכם מתאימים למוצר. אולי תוכלו להוסיף גם כמה מפרטים של המוצר. אבל, אז אתם עלול לקבל תיאור מוצר שנכתב מנקודת המבט שלכם כמוכרים ולא מנקודת המבט של הלקוח הפוטנציאלי שלך. מה הם מרוויחים מהשימוש במוצר שלך? מה הפתרון? איך אתה מתכנן לפתור את הבעיה של הלקוח הפוטנציאלי שלך?

לפעמים, הלקוחות הפוטנציאליים אפילו לא יודעים את שם המוצר שהם מחפשים – הם רוצים לפתור את הבעיה שלהם. מכירת המוצר שלכם בצורה פשוטה עשויה להחמיץ את האנשים שמחפשים דרך מהירה וקלה לקבל פתרון לבעיה שלהם.

5. התרחקו מקלישאות!

אם בחרתם למכור מוצר מסויים כנראה אתם מאמינים בו מאוד ויודעים בוודאות שהוא עוזר. אבל קחו בחשבון שאנשים נרתעים מקלישאות על מוצרים כמו – “הקרם שיעזור לך לרדת במשקל”. כולנו יודעים שאין דבר כזה קרם שעוזר לרדת במשקל. נכון יש קרמים שכן עוזרים לשפר את מרקם העור שיהיה יותר הדוק ואסתטי וזה כל מה שהם עושים. אל תרשמו תיאורים על המוצרים שיכולים להישמע כמו מדע בדיוני ללקוח הפוטנציאלי שלכם. כמה שזה יכול להישמע מכירתי זה דווקא מרתיע!

6. תהפכו את זה לאישי

לא כל פסקת טקסט חייבת להיות בנאלית ומשעממת. אתם יכולים להשתמש בקול שלכם ולהפוך אותו לאישי יותר. השתמשו בטון הדיבור שלכם והיצמד אליו! זה גורם לייחודיות וזיהוי, זה עוזר למיתוג שלכם והכי חושב גורם לכם לבלוט מהמתחרים שלכם!

זכרו שאתם לא רק מוכרים מוצר ללקוח פוטנציאלי, אלא אתם מוכר חוויה. ומכיוון שאתם רוצה שהלקוח יחזור מתישהו בעתיד, מוטב שזו תהיה חוויה טובה!

7. השתמשו בסיפורים ודוגמאות

זה לא תמיד צריך להיות אתם שמספרים את הסיפור של מוצר – המוכר הטוב ביותר של המוצר שלכם הוא מישהו שכבר קנה אותו. בקש מהלקוחות שלכם מידע והשתמש בתובנות שלהם כדי לשפר את התוכן של המוצרים שלכם.

הציגו ביקורות בטקסט, בסרטונים או בתמונות של לפני ואחרי מלקוחות שכבר רכשו את המוצר שלכם. באמצעות הצגת הביקורות הלקוחות פוטנציאליים מקבלים תחושה טובה יותר לגבי המוצר, רואים יותר את היתרונות שלו ואת אופן השימוש בו.

@florels.media אתם חייבים את זה כדי להגדיל את המכירות בעסק! #עסק #הגדלתמכירות #הגדלתהכנסה #כסף #עסק #בעליעסקים #בעלעסק #עסקים ♬ צליל מקורי – florels.media

אז למה אתם מחכים? זה הזמן לשפר את תיאור המוצרים בחנות האינטרנטית שלכם!

במאמר עברנו אתכם על 7 פעולות שאתם יכולים לעשות כדי להציג את המוצר שלכם בצורה יותר טובה בחנות האינטרנטית שלכם ולעלות את אחוזי ההמרה.
אז אם אתם רוצים כבר עכשיו לעשות פעולות כדי למכור יותר דרך החנות שלכם, אתם יודעים מה לעשות 🙂

וכמובן אם הסתבכתם ואתם רוצים ייעוץ והכוונה אתם תמיד יכולים לפנות אלינו בנושא – צרו איתנו קשר.

נשמח לשמוע מה דעתכם!

מעוניינים לקחת את העסק שלכם קדימה?

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

המדריך השבועי

הירשמו לניוזלטר שלנו

הרשמו לניוזלטר שלנו לטיפים ועדכונים חמים!

Shopping Basket

התחברות