קידום אתרים

יד באה לגעת בכפתור אולוגרמי לאסטרטגיה המסמל על קידום אתרים

קידום אתרים בימינו מתחלק לכמה וכמה קטגוריות ותתי קטגוריות וביניהם – SEO או קידום אורגני, PPC (תשלום לפי הקלקה) הרי הוא הקידום הממומן בגוגל וברשתות החברתיות (כגון: פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק ועוד כמה פחות בשימוש בישראל)

קידום אתרים אורגני – SEO

קידום אתרים אורגני או כפי שהוא נקרא בלועזית – SEO הוא קידום שבו אתה משקיע השקעה לטווח ארוך המשמעות של זה היא שאתה ‘מנגיש’ את האתר שלך לא רק לגוגל אלה לגולש או ללקוח הפוטנציאלי שלך. בימינו זה כבר פחות לרשום פוסט על ‘הא ודא’ (למרות שזה לפעמים נחמד סתם לרשום משהו) וזה גם לא בשפה מקצועית – במיוחד אם זה בלוג – למה הכוונה… הכוונה היא שאם אתה רוצה לעשות קידום אורגני בעצמך, אתה חייב לדבר או יותר נכון לרשום בצורה שאם ילד בן 11 נאמר היה קורא את מה שרשמת – הוא היה מבין את זה ישר!

יש אנשים שיחלקו על מה שנאמר לעיל אבל זה המצב בימינו. תחשוב על זה גם מנקודת המבט שלך, בפעם האחרונה שקראת מכתב רשמי מרשות מסוימת או מעורך דין, הבנת כל מה שרשום שם או שבקושי הבנת מה בכלל רוצים ממך? אותו הדבר גם כאן, במיוחד עם מהירות המידע שקיים היום ומפורסם במהירות מטורפת.

קידום אורגני על קצה המזלג

בגדול קידום אתרים אורגני אינו מסובך אבל כן יש בתוכו כמה וכמה דברים שחשוב לדעת

כגון

 • מה זה בכלל תגיות Alt לתמונות ולמה הן חשובות?
 • תגיות H של כותרות כמו H1 H2 וכו’
 • מה ההיררכיה של התגיות H צריכה להיות והאם יש חשיבות
 • מספר הפעמים שהמילה צריכה להופיע במאמר/ טקסט
 • מחקר מילות מפתח אורגני
 • בניית קישורים יוצאים ונכנסים
 • ועוד

כל הדברים הללו הם רק כמה דברים שמאוד מאוד חשובים לקידום האורגני של האתר שלך אבל אם אתה לא רוצה לחכות ורוצה ישר להיחשף לעולם או שכבר יש לך בסיס ואתה רוצה לתת פוש אז קידום אתרים ממומן יכול לעזור בכך באופן מאוד משמעותי ונראה לעין.

קידום אתרים ממומן בגוגל – PPC

קידום אתרים ממומן בגוגל הוא דיי פשוט אבל צריך לדעת בו (כמו בכל דבר) כמה וכמה דברים שיכולים לעשות את ההבדל בין קמפיין מצליח לבין קמפיין שיכול סתם לבזבז לך כסף. אם ניקח צעד אחד אחורה ונחשוב על זה – קידום ממומן בגוגל… רק רגע, אני לא כבר נמצא בגוגל? אתה צודק בהחלט!

ופה יש לך את ההזדמנות לשים מנוע סילון על הגב ולעוף למעלה בתוצאות החיפוש (*שתלוי בכמה נקודות)

 1. בתקציב
 2. תחרות
 3. משך המקפיין
 4. איכות הקמפיין
 5. ועוד

חשוב להדגיש שרק בהתייחס לכל הנקודות לעיל של קמפיין ממומן בגוגל ושיפורן בהתאם יכול להגדיל את החשיפה של האתר שלך ואף להביא לתוצאות. זה לא שיגרת ושכחת – צריך להיות במעקב אחרי זה כל הזמן וצריך להפעיל שיקול דעת גם בנוגע למה שגוגל מציאה לשיפור. למזלנו הממשק של גוגל אדס לא נראה כמו פעם והם משפרים אותו כל הזמן ומשתמשים גם בבינה מלאכותית או AI לשיפור הקמפיינים שלך בפועל. (בהסתמך על דברי נציג גוגל אדס)

הממשק של גוגל אדס

גוגל אדס או בשמה הישן Google Adwords היא ה-פלטפורמה שמכניסה את רוב הכסף לגוגל. אנחנו מדברים על סכומים כמו – $109,650,000,000 של הכנסות וזה רק בשנת 2017…

הממשק של גוגל אדס, לפחות היום, נראה הרבה הרבה יותר ידידותי למשתמש ומציג בתוכו שתי אפשרויות ממשק למתחילים וממשק למתקדמים. גוגל מנסה כמה שהיא יכולה להנגיש את הממשק שלה לכמה שיותר משתמשים וזה מעולה, יותר משתמשים בממשק = יותר הכנסות. אבל עם זאת עדיין זה לא מספיק רק ללחוץ ולשים כמה כותרות שנראות לנו מתאימות, חייבים להכין מחקר מילות מפתח, אחרת יכול לקרות מצב שבו אתם בכלל מפרסים על משהו שהלקוחות שלכם או הלקוחות הפוטנציאליים שלכם בכלל לא מחפשים ואז זה סתם כסף לפח.

או כמו להגדיר מיקוד לקמפיין שלכם שגם הוא משפיע מאוד חשוב על תוצאות הקמפיין שלכם. אבל מה אם אנשים לא מחפשים את המוצר/ השירות שלכם רק בגוגל ואתם חייבים להראות את המוצר או להראות מה המוצר עושה על פני השטח? פה אנחנו כבר מדברים על הרשתות החברתיות ועל השיווק בהן

קידום אתרים ברשתות החברתיות

קידום האתר שלך ברשתות החברתיות הוא חשוב לא פחות מהקידום הממומן בגוגל והקידום האורגני הוא כה חשוב ולפעמים כה פשוט ולעיתים הוא גם לא עולה לך שקל…! עכשיו, אנחנו מדברים על פייסבוק, אינסטגרם ועל טיקטוק שבשנים האחרונות נהיו ממש חלק מחיי היום יום שלנו ולחלק גם שיגרת חיים.

אבל העובדה נשארת כפי שהיא – חשוב להיות נוכח בהן לא משנה מי אתה או איזה עסק יש לך! רק שתקבל קצת מושג למה זה כל כך חשוב, נגיד ואתה בעל עסק של חנות פרחים ואתה בנית אתר ויש לך קידום ממומן בגוגל ועשית את הקידום האורגני באתר שלך והוא עומד פיקס אבל אף אחד לא רואה את שלל הפרחים שלך אלה אם כן הוא נכנס לאתר שלך ורק שם הוא יכול להתרשם…

מה בנוגע לאם יש לך משהו מיוחד שקורה לך כמו לדוגמה, אם נכנס לך סלבריטי לעסק מה, תשים אותו באתר? בתקווה שמישהו יכנס באותו היום לאתר ויראה?

זה יכול מאוד לעזור אבל חוץ ממי שמכיר את האתר, אף אחד אחר לא יודע על כך, רק אלו שמכירים וגם אם יש סיכוי שהם ימליצו ויפרסמו את האתר שלך ברשתות החברתיות או בפורומים או בקבוצות פייסבוק אנשים עדיין יחפשו את העמוד העסקי שלך על מנת לראות את הפעילות שלך גם בפלטפורמה הזאת. בנוסף לכל זה, אתה יודע שאתה יכול לפרסם שם פוסטים שיכולים לגרום

לתפוצה של 30,000 איש ולא תוציא אפילו שקל אחד? כן, זה קורה! בין אם זה סטורי, Reels, או אפילו סרטון בטיקטוק – זה עד כדי כך חזק.

לסיכום

קידום אתרים הוא חשוב ולא פחות חשוב לקדם בכל האפיקים בין אם זה קידום ממומן בגוגל, קידום אורגני או קידום ברשתות החברתיות. אתה חייב את זה לעסק שלך במיוחד בימינו – אם אתה רוצה שהעסק שלך ישרוד כן, זה עד כדי כך חשוב.

יש עסקים שמשקיעים בבניית אתר אבל אחר כך מצפים (שבאופן פלא) האתר יניב להם את הכסף כמו בכל דבר – אם לא תשמור, תתחזק ותשקיע בו הוא ינבול. ממש כמו צמח, זוגיות או כל דבר אחר. שום דבר לא נשאר כפי שהוא, לפחות לא לאורך זמן. תמיד יש שינוי כלשהו. ולכן קידום האתר שלך באופן אורגני, ממומן בגוגל וברשתות החברתיות הוא כל כך חשובבין אם זה בפייסבוק, אינסטגרם או טיקטוק. בזה חייב להיות מתמשך ולאורך זמן – רק ככה רואים תוצאות!

נשמח לשמוע מה דעתכם!

מעוניינים לקחת את העסק שלכם קדימה?

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

המדריך השבועי

הירשמו לניוזלטר שלנו

הרשמו לניוזלטר שלנו לטיפים ועדכונים חמים!

Shopping Basket

התחברות