סקירה על התוכנה לעריכת וידיאו Filmora​

בתור מישהי שעורכת וידיאו כבר יותר מ10 שנים. יצא לי להתקל בהרבה תוכנות עריכה מהכי פשוטה – Movie Maker לAdobe Premiere ועוד…

בFilmora נתקלתי לפני מספר שנים שחיפשתי תוכנת עריכה עם ממשק נוח וקל לעריכת הסרטונים שלי ביוטיוב וFilmora בהחלט הייתה הפיתרון לזה.

התוכנה בהחלט תיהיה נוחה לאנשים שרק מתחילים בעריכת וידיאו. ויש שם גם פיצ’רים מגניבים של מעברים, אפקטים, פתיח ועוד…

אם אתם יוטיוברים מתחילים או בעלי עסק שרוצים תוכנה לעריכת הסרטונים שלא תסתבכו בה אני בהחלט ממליצה לכם על Filmora.

התוכנה תספק לכם את הצרכים הבסיסים לעריכת סרטון, שזה יצירת CUT והורדת קטעים לא רלוונטים. אפשרות להריץ או להאט את מהירות הסרטון,לחבר בין סרטונים, להוסיף מוזיקה לסרטון,אפקטים, מעברים, פילטרים, כותרות ועוד! תוכלו גם לערוך את הצבעים בסרטון ולשחק עם הבהירות, הצללים החדות ועוד.. וממש תוכלו ליצור פילטר משלכם!  והכי חשוב כל זה בלי לשבור את הראש יותר מידי. 

כמו רוב הדברים בעולם… התוכנה עולה כסף. יש את התוכנית לשנה ואת התוכנית של LIFETIME, שזו רכישה חד פעמית יותר יקרה מהתוכנית שהיא לשנה אבל התשלום הוא חד פעמי ולא צריך לחדש כל שנה. תוכלו להשתמש בתוכנה גם בחינם אבל שתייצאו את הסרטון יהיה לכם Water Mark.  

בתוכנה יש אפשרות להתאים את הסרטון לפרמטרים שתואמים לפלטפורמות הסרטונים שקיימות כגון יוטיוב. ולשתף ישירות לפלטפורמה מהתוכנה. 

 עוד משהו שמאוד אהבתי בתוכנה זו האפשרות לעשות צילום מסך לפריים מסויים שאהבתם, למקרה ולא צילמתם תמונת קאבר לסרטון תוכלו ליצור אותה ממש בלחיצה. זהו פיצ’ר שבהחלט חסר בתוכנות עריכה אחרות וזה חבל.

ולכל הגימריים בנינו, ליוצרי הקורסים הדיגיטליים וכל מי שבעצם מחפש את האפשרות להקלטת המסך למטרה מסוימת, התוכנה בהחלט עונה על הצורך הזה! 

בFilmora יש את האפשרות להקלטת המסך בוידיאו וכמובן להקלטת אודיו. הוידיאו ישמר גם במחשב וגם התווסף ישירות לציר הזמן של העריכה. 

בשנה – שנתיים האחרונות Filmora גם הוציאו את גרסת הPRO שלהם שהממשק דומה בנראות לAdobe Premiere רק שהוא פחות מסובך ויותר נוח למשתמש. אך לצערי אין לי דברים טובים להגיד על גרסת הPRO שלהם. 
לדוגמא יש פיצ’רים וכותרות מגניבות שקיימות בגרסא הרגילה ולא קיימות בPRO שזה מוזר לחלוטין. הרי הPRO זאת אמורה להיות הגירסה היותר מורחבת של Filmora עם יותר פיצ’רים ויותר אפשרויות אבל נראה שבPRO שלהם זה לא המצב.

בFilmora  יש גם את האופציה לקנות מהאתר הרשמי של פילמורה אפקטים נוספים וכותרות. החיסרון הוא שאם אתם קונים אותם תוכלו להשתמש בהם רק בFilmora ולא בFilmora pro שזה לא מובן בכלל. הרי מדובר באותה פלטפורמה והאפקטים בהחלט יכולים לרצוץ על שתי הגרסאות אז למה זה מוגבל רק לFilmora?

הממשק בPRO פחות נוח ויותר מסובך. לכן אם אתם רוצים משהו מובן קל ופשוט תישארו עם הFilmora. לגבי ביצועים והרחבות בין שתי הגרסאות, אני אישית לא מצאתי הבדל ביניהם. מה שיש בPRO קיים גם בגרסא הרגילה.

בואו נחזור לדברים הטובים של Filmora. מה שאני אישית מאוד אהבתי זה שהחברה יצרה ערוץ ביוטיוב ובה מאות מדריכים לשימוש בתוכנה, טיפים לצילום ועוד שזה לדעתי פלוס גדול. אם אתם לא יודעים איך לבצע פעולה מסוימת רוב הסיכויים שתמצאו את התשובה בערוץ היוטיוב הרשמי שלהם.

לסיכום, 

Filmora בהחלט עונה על הצרכים לעריכת וידיאו, קלה ונוחה לשימוש עם המון פיצ’רים טובים. 

לכל מי שמתחיל בעריכת וידיאו ורוצה תוכנה טובה בלי לשבור את הראש. Filmora היא בהחלט התשובה בשבילכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *