ממומן או אורגני? במה יותר שווה להשקיע

אז ממומן או אורגני ה”ריב” שקורה בין משווקים דיגיטליים ויועצים עסקיים. יש כאלה שטוענים ששווה להשקיע רק באורגני ויש כאלה שאומרים שעסק לא יכול לחיות בלי ממומן. אז במה יותר שווה להשקיע? ממומן או אורגני?

ממומן לא יכול להתקיים בלי אורגני

בואו נשווה שניה קידום אורגני כמו לחנות פיזית שנמצאת ברחוב. תחשוב שיש חנות אבל היא נראה על הפנים, לא מושקעת לא מבינים מה המוצרים שנמכרים בה. אז בעל העסק עוד הולך ומשקיע על פרסום ממומן כדי להביא לקוחות לחנות. אבל רגע! ראית איך החנות נראית? מה אתה משקיע על ממומן שהחנות נראית לא טוב. סביר להניח שגם מי שיגיע לחנות מהממומן שהוא יעשה יברח ממנה מהר.

ממומן או אורגני

ביסוס אורגני זה חובה

מה הכוונה לביסוס אורגני? ביסוס אורגני זה שיש עמודים במדיה החברתית מסודרים, מאורגנים ופעילים. אתם יודעים שיש לכם ביסוס אורגני טוב אם תתנו למישהו לעבור על הפרופיל שלכם והוא ישר יבין על מה העסק שלכם, השירות או המוצר שלכם. סביר להניח שהוא גם כבר יכיר אתכם ויהיה יותר חם לסגור איתכם אחרי שעבר על הנוכחות האורגנית שלכם בדיגיטל.

אתם יכולים לעשות ניסוי ולשלוח למישהו את העמודים שלכם במדיה החברתית ואת האתר שלכם. מהתגובה שלו תוכלו לדעת אם יש לכם ביסוס אורגני טוב. האם אפשר להתקדם לממומן או שבשלב הזה זה יהיה בזבוז כסף בשבילכם.

אז מתי כן אפשר להשתמש בממומן בעסק?

לדעתי הדרך הכי נכונה להשתמש בממומן בעסק זה אחרי שיש לכם נוכחות אורגנית מרשימה בדיגיטל. שהאתר שלכם נראה טוב או דפי המכירה שלכם, שהמדיה החברתית שלכם מושכת ודואגת כבר לחמם את קהל היעד שלכם בשבילכם. אם המצב האורגני שלכם טוב אז כן אתם יכולים להתחיל ולהפעיל קמפיינים ממומנים בעסק שלכם.

אז רק שהביסוס האורגני טוב אפשר להתחיל עם ממומן?

שמדובר על נוכחות במדיה החברתית – בהחלט כן. אבל אם יש לכם מצב שאין לכם ביסוס אורגני טוב במדיה החברתית אבל יש לכם אתר, שנראה טוב ועובד טוב אתם לגמרי יכולים להשקיע בקידום ממומן בגוגל בקמפיינים במנוע החיפוש.

אני יודעת שלפעמים בעלי עסקים רוצים ולפעמים אפילו נמצאים במצב שהם חייבים לשים ממומן כדי לקבל מכירות. אבל שימו לב שאתם לא סתם עושים ממומן. מוציאים סתם כסף שהולך לפח. כי לא משנה כמה הקמפיין שלכם בנוי טוב אם הנראות שלכם בדיגיטל לא מושכת ומשדרת אמון גם הלידים שיגיעו מהקמפיין יפלו לכם.

לסיכום ממומן או אורגני?

אין ספק ששניהם עובדים הכי טוב ביחד. אני כן מאמינה שאפשר להגיע למצב שהעסק “חי” רק על קידום אורגני. זה ידרוש מבעל העסק הרבה עבודה של תחזוק המדיה החברתית על בסיס יומיומי. אבל ברגע שיש קהילה גדולה זה ישתלם מאוד.

אבל במידה ואין לכם עדיין קהילה גדולה, ואין לכם את הזמן להשקיע על בסיס יומי בפוסטים, סרטונים וסטורי בעסק אז כן אין ספק שאני ממליצה לשלב בין שניהם 🙂

נשמח לשמוע מה דעתכם!

מעוניינים לקחת את העסק שלכם קדימה?

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

המדריך השבועי

הירשמו לניוזלטר שלנו

הרשמו לניוזלטר שלנו לטיפים ועדכונים חמים!

Shopping Basket

התחברות