חנות אינטרנטית – כל מה שאתם צריכים לדעת

חנות אינטרנטית

חושבים על לפתוח חנות אינטרנטית? הפוסט “בניית חנות אינטרנטית” יעשה לכם סדר ויעזור לכם להוציא את החנות האינטרנטית לפועל!

בחירת מוצר מנצח

כמובן לפני שמתחילים להקים את האתר שיעשה את המכירות. חשוב מאוד לבחור מוצר מנצח שאתם באמת מאמינים בו. יש אנשים שרוכשים מספקים מוצר באיכות גרועה ומוכרים אותו פי 2 כדי לעשות עליו רווח וזאת טעות!

היום מה שהכי מוכר זה אמינות. אם המוצר באמת פותר את הבעיה. מביא תוצאות ויש עליו ביקורות טובות.
חשוב מאוד שתבחרו מוצר שאתם מאמינים בו וגאים לעמוד מאחוריו כי זה מה שיהפוך אותו למוצלח בסופו של דבר.

רכישת דומיין לחנות האינטרנטית

אחד מהדברים הראשוניים שחשוב לעשות זה לרכוש את הדומיין (כתובת האתר) של החנות שלכם מומלץ כמובן שהוא יהיה קל ובשם העסק. עלות הדומיין היא נמוכה. למשל באתר BOX תוכלו לרכוש את הדומיין לשנה במחיר של 67 ש”ח!

רכישת האחסון

האחסון מאוד חשוב וכדי לכם להתעקב על זה ולבדוק שאתם בוחרים באחסון אמין והוא חייב להיות מאובטח מכיוון שאתם הולכים לסגור עסקאות באשראי וביטחון העסקאות והלקוחות הם מעל הכל שזה מגיע לחנות אינטרנטית.

בנוסף לזה חשוב שהאחסון שלכם יהיה מספיק גדול כדי להכיל את החנות, כמות המוצרים והתעבורה (מספר האנשים שיכנסו לאתר) שהולכת להיות באתר. במידה ותרכשו אחסון קטן ויכנסו לכם המון אנשים במכה התכוננו לכך שהאתר שלכם יקרוס ותוכלו להפסיד מכירות. לכן חשוב מאוד לבדוק את שהאחסון יתן לכם את המענה שאתם צריכים.

אנחנו ממליצים על חברת האחסון MyHost. האחסון שלהם מעולה, המחירים נוחים והתמיכה שלהם תמיד זמינה שצריך!

בחירת בונה החנות האינטרנטית

שזה מגיע לחנות אינטרנטית יש לכם שתי אופציות – לבחור בפרילנסר או לבחור בחברה לבניית אתרים.
קחו בחשבון שחברה לבניית אתרים תיקח לכם פי 2 מפרילנסר בגלל ההוצאות שלהם לעובדים, למשרד, לספקים וכו’. לעומת זאת פרילנסר יקח לכם מחיר יותר משתלם שהולך נטו לעבודה ולחומרים שהוא ישתמש בהם לצורך בניית החנות האינטרנטית. תוכלו לקרוא על הנושא בפוסט – חברה לבניית אתרים או פרילנסר?

נניח שבחרתם בונה אתרים ואתם רוצים להיות בטוחים שהוא אמין והוא יספק לכם את הסחורה כמו שצריך. חשוב שתבדקו עליו כמה דברים –

  1. יש לו אתר – אם אתם נתקלים בבונה אתרים או חברה לבניית אתרים שאין להם אתר משלהם זה כבר נורה אדומה. כדאי לכם להתרחק.
  2. תיק עבודות – תיק העבודות זוהי הוכחה לכל יוצר דיגיטלי שהוא באמת יצר עבודות כאילו בעבר. בתיק עבודות אתם יכולים לבדוק את רמת האיכות של העבודות שלו, וכמובן אם הם לטעמכם.
  3. ביקורות – היום כל עסק שרוצה להצליח חייב ביקורות. ברגע שיש לעסק ביקורת. אתם יכולים לראות אנשים שגם רכשו את השירותים מבעל המקצוע וממליצים עליו. דבר המראה שבעל העסק אמין, מקצועי ואפילו יוצאים ממנו לקוחות שבאמת מרוצים מהעבודה שלו. אז אם אין ביקורות לבעל המקצוע או לחברה שאתם מעוניינים לפנות אליהם – ברחו.
  4. תמונה של בעל העסק – יש אנשים שמתיימרים להיות בוני אתרים. הם בדרך כלל לא יחשפו את עצמם במדיה החברתית או באתר שלהם כי הם לא ירצו שיצליחו לתפוס או למצוא אותם. בעל מקצוע שבאמת עושה עבודה טובה ועומד מאחורי העסק שלו לא יפחד לפרסם את הפנים שלו באתר או במדיה החברתית כי אין לו ממה לפחד. לכן אם ראיתם תמונות של בעל המקצוע או הצוות זה בהחלט מעלה את האמינות וכדאי לכם לבחור בעסק שכן מציג את מי שעומד מאחוריו.

תוכלו לקרוא עוד על הנושא בפוסט – איך לבחור בונה אתרים?

הכנת המוצרים להעלאה לאתר –

קחו בחשבון שכדי שהמכירות באתר יהיו טובות מומלץ להציג את המוצרים בצורה הכי איכותית שיש ואילו הטיפים שלנו אליכם –

תמונת המוצרים – חשוב לוודא שיש תמונות טובות למוצרים. שהתמונה מוארת, שרואים את המוצר ואיכות התמונה טובה.
שם המוצר – שימו לב שאתם נותנים למוצר שמות המתאימים לנישה של התחום שלכם. לדוגמא אם אתם מוכרים מוצרים בתחום האופנה נהוג לקרוא למוצר בשמות כינוי כמו – שמלת קיארה. הטעות הכי גדולה שאתם יכולים לעשות זה לקרוא לשם המוצר – “מוצר 01”. נכון זה זמן והשקעה לבחור שם לכל מוצר אבל זה אחד הדברים שיהפכו את החנות שלכם לאיכותית ואמינה!
תיאור מוצר – בחנות אינטרנטית הלקוח לא רואה את המוצר פיזי לכן חשוב שבתיאור תמחישו לו את המוצר כמה שיותר. דמיינו שאתם מסבירים על המוצר ללקוח שהגיע לחנות פיזית, מה הייתם מספרים לו על המוצר? איכות הבד? אורך הבגד? צמוד רופף? לאיזה מקומות מומלץ ללבוש אותו? ועוד..
מחיר המוצר – כמובן הדבר הכי חשוב המחיר. המחיר תלוי בכם כמובן. כל עסק עושה את החישובים שלו בעלויות המוצר שהוא מוכר. רק אל תשכחו לשים את מחיר המוצר. חשוב גם לוודא תמיד שהמחיר שרשמתם במוצר הוא נכון שלא יהיו בעיות אחר כך.

בחירת חברת הסליקה

כמו בעסק רגיל תצטרכו לבחור חברת סליקה ולחבר את הסליקה לאתר כדי שתוכלו לבצע את העסקאות דרך האתר.
אנחנו ממליצים על חברת אישורית זהב – סליקה לעסקים. גם אצלם התהליך מהיר, התמיכה שלהם תמיד זמינה.

בחירת חברת משלוחים

חשוב לעשות מחקר על חברות משלוחים. לראות מי הכי משתלם לכם והאם משתלם לכם בכלל לקחת שירותים של חברת משלוחים או להשתמש בדואר ישראל? זה בהחלט תלוי במוצר שאתם מוכרים. אבל קחו בחשבון שתצטרכו לבדוק את הנושא.

עמוד אודות

כמה שזה נראה מיותר. עמוד אודות יעזור לעלות את האמון בחנות האינטרנטית שלכם. במיוחד שמדובר בעסק חדש. אנשים שמגיעים לעסק רוצים לדעת מי עומד מאחורי העסק ומה הסיפור שלו.

עמוד ליצירת קשר

שימו לב שעמוד יצירת הקשר קיים באתר וללקוח יש אפשרות ליצור איתכם קשר.
חשוב גם לשים פרטי התקשרות כמו – מספר טלפון, אימייל והוואטסאפ.

במידה ויש לכם עומס בעסק ואתם פחות זמינים לקבל שיחות טלפון. תוכלו להציג שירות וואטסאפ בלבד או אפשרות של טופס עם השארת פרטים כדי שהלקוח יוכל ליצור אתכם קשר ולפרט את סיבת הפנייה.

עמוד מדיניות אספקה ומשלוחים

עמוד מאוד חשוב שיגן עליכם מבחינה משפטית. מומלץ להכין את הנוסח עם עורך דין כדי לוודא שכיסתם כל פינה בנושא הזה.
העמוד הזה מסביר ללקוח על אפשרויות וזמני האספקה והמשלוח, סיבות לעיקובים וכמובן את התנאים במידה והלקוח רוצה להחזיר את המוצר.

יצירת איזור אישי ללקוח

יותר אנשים אוהבים לרכוש בחנות אינטרנטית לאחר שהם יצרו בה משתמש. ההזמנה מרגישה יותר בטוחה מכיוון שיש את היסטוריית ההזמנות ובפרטי הלקוח באיזור האישי שלו. לכן איזור אישי בחנות אינטרנטית הוא מאוד מומלץ!

אישור הזמנה

חשוב מאוד לוודא בטסטים לפני שהאתר עולה ללייב שהלקוח מקבל את אישור ההזמנה. אישור ההזמנה מופיע ללקוח מיד לאחר ביצוע התשלום וגם נשלח אליו מייל עם אישור ההזמנה. כל מי שרכש מוצר גם אם זה בחנות פיזית או אינטרנטית ירצה לקבל מסמך המבטח את ההזמנה שלו ובגלל זה אישור הזמנה הוא כל כך חשוב.

מקווה שעזרתי לכם ועברתי על כל המידע הקשור ל – בניית חנות אינטרנטית.
במידה ותרצו נשמח לעזור לכם ולייעץ לכם עוד בנושא – צרו איתנו קשר

נשמח לשמוע מה דעתכם!

מעוניינים לקחת את העסק שלכם קדימה?

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו

המדריך השבועי

הירשמו לניוזלטר שלנו

הרשמו לניוזלטר שלנו לטיפים ועדכונים חמים!

Shopping Basket

התחברות

דברו איתנו

רוצים להתחיל למכור דרך האינטרנט?